1. oldalGazdasági események „kétlábon” (mit jelent a kettős könyvelés)

Biztosan hallotta már azt a kifejezést, hogy „kettős könyvelés”. És valószínűleg olyan hozzá nem értő vélemények is a fülébe juthattak, hogy ez két egymástól eltérő tartalmú könyvelést jelent. Az egyik könyvelés a hivataloknak készül, és nem valós adatokat tartalmaz, a másikba pedig a valós adatokat vezetik, és csak saját célokra szolgál. De ez nem így van.

Illetve ha mégis így könyvel egy vállalkozás, az bűncselekménynek minősül. Sok évig emlékezetes eset lesz a 2015-ben kipattant botrányos Budacash-ügy, ahol a tájékoztatások szerint tényleg két egymástól eltérő könyvelésként „értelmezték” a kettős könyvelést.

Részletek »

1. oldalGazdasági események „kétlábon” (mit jelent a kettős könyvelés)

Dióhéjban elmondom a történetet azok számára, akik esetleg nem ismerik. A Budacash Zrt. egy befektetési szolgáltató volt 2015 márciusáig. Ekkor derült ki ugyanis, hogy a cég vezetett egy könyvelést a nyilvánosság részére, amely tartalmazta az ügyfelek vagyoni elemeit (pénz, részvények, stb), és emellett vezetett egy másik könyvelést, mely a valós adatokat tartalmazta, és csak saját célokra használták. A két nyilvántartás egymással köszönőviszonyban sem volt, mert a nyilvánosság részére készített könyvelés nem a valós adatokat tartalmazta, hanem azt mutatta, aminek lennie kellett volna. Az ügyfelek befektetési eszközeinek nagy része azonban nem volt meg, mert a cég azokat az ügyfelek tudta és beleegyezése nélkül más célokra használta, és/vagy elveszítette különböző ügyleteken, vagy a cégtulajdonos a sajátjának tekintette.


Vissza